Brangūs draugai ir rėmėjai,

Šiandien norime pasidalyti keliomis naujienomis: Sonatos globėjų šeima Marijampolėje keliasi į naujus namus miesto pakraštyje, Karolina aplankė savo ilgametę krikštamotę Vysbadene, o PATRIA direktorius davė įžvalgų interviu. Taip pat norėtume jus pakviesti į rėmėjų kelionę į Lietuvą 2024 m. rugsėjo pradžioje. Tikimės, kad jums patiks skaityti mūsų „Pavasario naujienlaiškį“.

Sonatos maža šeima Marijampolėje gyvena labai gerai. Šeimoje tebėra 10 vaikų. Po kelių savaičių šeima persikels į naują namą Marijampolės pakraštyje, nes baigiasi dabartinio būsto nuomos sutartis. Tai bus puikus nuotykis visai šeimai. Užtikrinome Sonatą, kad suteiksime paramą svarbiems pirkiniams, reikalingiems vaikams naujuose namuose, ir norime padėti šeimai vykti į gražią atostogų kelionę į pajūrį. Žinoma, mes vėl aplankysime šeimą per savo rėmimo kelionę rugsėjo mėnesį. Sonata jau pasiūlė surengti pikniką.

Esant tokiai didelei šeimai, visada yra ką švęsti. Pridedamos nuotraukos iš Dovyduko (Dovydo), kuriam dabar yra 12 metų, gimtadienio šventės. Šiltas Sonatos apkabinimas rodo, su kokia šiluma ir meile Sonata elgiasi su savo globotiniais.

Lietuvos krikštamotė Karolina (21 m.) kovo mėn. aplankė savo ilgametę krikštamotę Vokietijoje. Karolinos krikštamotė praneša: „Labai apsidžiaugiau, kai kovo viduryje Frankfurto oro uoste vėl galėjau apkabinti Karoliną. Nuo mūsų paskutinio asmeninio susitikimo praėjo dveji metai, o dabar pagaliau atėjo laikas praleisti savaitę kartu Vysbadene.

Kartu ėjome į žygius, lankėmės terminėse maudyklose, apžiūrėjome gretimus Mainco ir Frankfurto miestus, lankėme šokolado gamybos kursus. Su Karolina esame pažįstami jau 10 metų, jai dabar 21-eri. Mūsų ryšys yra pasitikintis ir nuoširdus. Daug kalbėjomės, taip pat ir apie jos ateitį. Kaip ir daugelis jaunų žmonių, ji ieško patarimų ir rekomendacijų. Kaip mentorius stengiuosi atkreipti dėmesį į galimybes ir padrąsinti.

Vienas vakaras tikrai išliks ypatingu prisiminimu mums abiem. Pas mus buvo atvykę Ingrid ir Otmaras, kurie kartu gamino maistą svečiams. Buvo labai smagu. Savaitė prabėgo pernelyg greitai ir mums abiem buvo sunku atsisveikinti. Mus guodžia perspektyva vėl susitikti 2024 m. rugsėjo 5-8 d. vyksiančioje rėmėjų kelionėje.“

Karolina yra antras asmuo iš dešinės

Mūsų partnerė Lietuvoje organizacija PATRIA pristatė savo svarbų darbą internetiniame interviu. Džiaugiamės, kad PATRIA jau kurį laiką labai plačiai informuoja apie savo veiklą Lietuvos žiniasklaidoje, taip didindama žinomumą apie savo (ir mūsų) veiklą Lietuvoje. Interviu „15 min.lt“ davė Lietuvos internetinės naujienų platformos PATRIA direktorė Inga Rusinaitė-Vaitkuvienė. Kartu su Rita Skriadaite Inga nuo pat partnerystės su PATRIA pradžios dirbo mūsų komandoje ir prisidėjo prie bendros programos kūrimo.

Interviu klausytojai išgirs apie sunkumus, su kuriais susiduria be tėvų augantys jaunuoliai, norėdami įsitvirtinti gyvenime išėję iš globos namų. Didelė rizika patekti į blogą aplinką ar net nusikaltėlių ratą. Inga aiškina, kad PATRIA atlieka svarbų klausytojo, patarėjo, padrąsintojo ir motyvatoriaus vaidmenį. Jaunuoliai gauna apgyvendinimą, paramą, psichologinę pagalbą ir mokosi, kaip pasirūpinti savimi, tvarkyti namų ūkį ir valdyti pinigus. Šis kelias dažnai būna sunkus, nes daugelis jaunų žmonių jaučiasi atstumtieji ir stokoja savigarbos.

PATRIA stengiasi sukurti pasitikėjimo pagrindą, vykdydama daugybę bendrų veiklų, stiprinti savigarbą ir lydėti jaunuolius jų kelyje į savarankišką gyvenimą. Inga didžiuojasi, kad per tą laiką padėjo daugybei jaunų žmonių. Nemažai jų yra baigę pameistrystės studijas arba įgiję aukštąjį išsilavinimą.

Džiaugiamės ir esame labai dėkingi, kad galėjome prisidėti prie sėkmingos PATRIA veiklos, remiami Jūsų, mieli rėmėjai.

PATRIA dialogas su treneriais

Kviečiame apsilankyti PATRIA svetainėje https://www.facebook.com/A.C.Patria ir užsiregistruoti kaip sekėjui. „Facebook“ gali tiesiogiai išversti pranešimus į vokiečių kalbą, kad jie galėtų perskaityti visus tekstus. Pažvelkite, ką PATRIA pranešė pastaraisiais mėnesiais.

Kodėl jums nekeliaujant į Lietuvą kartu su mumis? Mūsų rėmimo kelionė vyks 2024 m. rugsėjo 5-8 d. Mums būtų malonu pristatyti savo darbą ir mūsų partnerę organizaciją PATRIA jums vietoje. Aplankysime savo globotinius ir praleisime su jais savaitgalį, kurio metu vyks seminarai ir įvairios veiklos. Jei norite, taip pat galite aktyviai dalyvauti seminaruose. Taip pat susipažinsite su nuostabia Lietuvos šalimi ir jos įžymybėmis. Jei norėtumėte keliauti su mumis, rašykite el. paštu ingrid.debald@web.de.

Nuoširdžiai dėkodami ir perduodami ACIU visiems mūsų ištikimiems rėmėjams, draugams ir rėmėjams, siunčiame geriausius linkėjimus.

Linkime laimingo pavasario

„Kinder- und Jugendförderung in Litauen e.V.“ valdybos komanda