Brangūs draugai ir rėmėjai,

Šiuo naujienlaiškiu norime padėkoti Jums už didelį norą aukoti per praėjusius metus ir 2020 m. kalėdinę akciją bei pranešti apie kalėdinę veiklą PATRIA ir Marijampolės vaikų kaime. Taip pat apžvelgiame 2020 m. „Corona“, per kuriuos įvyko teigiamų pokyčių mūsų projektuose, ir trumpai apžvelgiame savo planus naujiems 2021 metams.

Norėtumepadėkoti už ištikimą ir dosniąparamą 2020 m. ir užkalėdinę auką . Jūsų pagalbos dėka pernai galėjome veiksmingai remti Marijampolės vaikų kaimo vaikus ir jaunuolius, dalyvaujančius programoje PATRIA, taip pat vėl surengti populiarią kalėdinę akciją. Vaikų kaimo ir PATRIA komandų bei mūsų asociacijos vardu norime nuoširdžiai padėkoti už visas aukas, kuriomis galėjome finansuoti mūsų projektų rėmimą, dviejų Kauno namų renovaciją ir įrengimą į „Jaunimo susitikimų namus“ bei kalėdines dovanas vaikams, jaunimui ir globėjams. Iš viso Kalėdinei akcijai paaukojome beveik 11 000 eurų. Esame labai sujaudinti mūsų draugų ir rėmėjų, taip pat mūsų įmonės rėmėjos „cosnova“ didelio solidarumo ir ištikimybės mūsų projektui Lietuvoje. 2021 m. sausio pabaigoje paštu išsiųsime aukų kvitus.

PATRIA dėkoja mums už „Kalėdų stebuklą 2020

Šiuo gražiai apipavidalintu atviruku PATRIA organizacija padėkojo mūsų asociacijai (toliau – Fondas) už „Kalėdų stebuklus“. Mūsų nuolatinė parama padarė daug stebuklų PATRIA globojamiems jaunuoliams, pavyzdžiui, sustiprino jų pasitikėjimą savimi ir savigarbą, taip pat padėjo siekti gerų mokymosi rezultatų. Taip pat su dideliu dėkingumu tariame „Aciu“ jums, brangūs draugai ir rėmėjai, už jūsų nuostabią paramą šiais nepaprastais metais. Šio naujienlaiškio pabaigoje rasite 2020 m. PATRIA Kalėdų švenčių aprašymą.

Žvelgiame į 2020-uosius „Corona“ metus – viskas buvo kitaip, bet kartu ir gerai. Pirmą kartą asociacijos istorijoje nebuvo surengta kasmetinė valdybos komandos kelionė į Lietuvą ir daugiadienė interaktyvi PATRIA stovykla jaunimui. Dėl „Corona“ kalėdinis vakarėlis PATRIA patalpose buvo atšvęstas, o dvi šeimos vaikų kaime Marijampolėje šventė atskirai.

Nepaisant to, Corona laikotarpiu įvyko daug teigiamų pokyčių:

  • į rėmimo programą įtraukėme dar penkis Marijampolės vaikus, kurie gyvena su gabia globėja Sonata,
  • Buvo rengiami reguliarūs ZOOM susitikimai: viena vertus, PATRIA vadovai mokė jaunuolius, kita vertus, PATRIA ir valdybos komanda bendravo tarpusavyje – tai puikiai pasiteisino,
  • PATRIA sugebėjo perimti šiuos du Kauno namus ir dabar juos pertvarko į „Jaunimo susitikimų namus“ su mūsų asociacijos finansine parama (ačiū jūsų aukoms!),
  • prieš Kalėdas valdybos komanda tiesiogiai bendravo su vaikais ir jaunuoliais bei jų globėjais apie ZOOM, o tai buvo labai malonu visiems dalyviams ir dabar bus tęsiama kelis kartus per metus,
  • mūsų kalėdinės dovanos, jaukios antklodės ir žvakės, šiemet buvo išdalytos „be ceremonijų“, bet tikriausiai pradžiugino visus gavėjus – kai kuriems tai buvo vienintelės dovanos per Kalėdas…
Kalėdinė vakarienė Marijampolės vaikų kaime
Greta džiaugiasi pliušine antklode

Optimistiškai žvelgiame į 2021-uosius metus ir turime keletą planų: pavasarį bus atidaryti PATRIA organizacijos „Jaunimo susitikimų namai“ ir vyks valdybos komandos kelionė – skubiai norime aplankyti visus vaikus ir jaunuolius bei mūsų kontaktinius asmenis Lietuvoje. Taip pat planuojame vasaros stovyklą, kurioje mūsų globotiniai turės daugybę mokymų ir susitikimų galimybių.

Tikimės, kad ir šiais metais galėsime su jumis, brangūs draugai ir rėmėjai, toliau keistis informacija. Po mūsų naujienlaiškiu rasite Ritos Skridaitės pranešimą apie 2020 m. kalėdinę PATRIA programos jaunimo veiklą. Mėgaukitės skaitymu!

Linkime jums ir jūsų šeimoms visokeriopos sėkmės 2021 m. – svarbiausia, būkite sveiki!

Su šiltais linkėjimais

Jūsų, Ingrid ir Otmar Debald

ir „Kinderdörfer in Litauen e.V.“ (Vaikų kaimai Lietuvoje) komanda

——————————————————————————————————————————–

2020 m. Kalėdos PATRIOJE (rašė Rita Skridaitė)

2020 m. „Corona“ buvo labai neįprasti. Ilgą laiką su PATRIA programos jaunuoliais galėjome bendrauti tik per atstumą. Tačiau mums buvo leista suprasti, kad anksčiau užmegzti santykiai išliko, ir tai buvo jaučiama per Kalėdas.

Kaip ir kiekvienais metais, 2020 m. mūsų jaunimui iš Kitaip centro buvo surengti du kalėdiniai vakarėliai: vienas atviras vakarėlis visiems, kurie kada nors naudojosi PATRIA paslaugomis, ir vienas – mūsų „asistuojančio gyvenimo“ jaunuoliams.

Kitaip centre dėl „Corona“ apribojimų vakarą turėjome organizuoti vaizdo įrašais. Kiekvienam jaunuoliui teko užduotis mikrobangų krosnelėje paruošti paprastą pyragą. Užteko nedaug laiko, kad pagal paprastą receptą pyragaičiai būtų paruošti. Ir štai atradimas: tas pats receptas, bet skirtingiems „kepėjams“ pyragaičiai gavosi visai kitokie! Be to, buvo pasakojama ir dalijamasi patirtimi – kiekvienas turėjo ką nors, kas jam priminė Kalėdas. Buvo jaunuolių, kurie su mumis jau seniai, ir keletas naujų, todėl tai buvo gera proga susipažinti.

Globos namuose Kalėdoms pradėta ruoštis jau gruodžio pradžioje ir labai intensyviai. Jaunuoliai nusprendė nupirkti didesnę (dirbtinę) Kalėdų eglutę sau ir būsimoms kartoms, gyvenančioms globos namuose. Kol pagaliau buvo nupirkta eglutė, įvyko daug diskusijų ir du vizitai į prekybos centrą. Ir tada jaunuoliai pastebėjo, kad dėžėje buvo supakuotos dvi vienodos dalys. Taip jie taip pat sužinojo apie įsigytų prekių grąžinimo procesą.

PATRIA Kalėdų eglutė

Ir dar buvo Kalėdų vakarienės planavimas, pokalbiai apie silkę, salotų pjaustymas ir vištienos ruošimas. Jaunuoliai svarstė, kad Kalėdas galima praleisti su žmonėmis, kurių gerai nepažįsta, ir kad tai įmanoma.

Jaunuoliai labai liūdėjo, kad negalėjo šventės praleisti su savo šeimos nariais. Nieko nelaukdamas, stalas buvo padengtas, o bute pasklido gero maisto kvapas. Tada vėl buvo daug pasakojimų apie Kalėdų senelio laukimą ir kalėdines dovanas.

Trečiasis renginys – prieššventinis susitikimas su „Kinderdörfer in Litauen e.V.“ valdybos komanda, vykęs per vaizdo įrašą. Labai svarbu, kad mūsų globotiniai jaustų, jog suaugusieji domisi jais ir jų problemomis ir nori su jais palaikyti ryšį. O jaunuoliai mato žmones, kurie prisideda prie jų finansinio stabilumo ir socialinio bei pedagoginio orientavimo.

Akys nušvito, kai Otmaras pasakė, kad didžiuojasi jaunuoliais, kurie šiais metais baigė mokslus kolegijoje ar universitete. Šios akimirkos labai jaudina, kai šių žodžių poveikis atsispindi jaunuolių veiduose, kuriuose jie didžiuojasi savimi. Tai išgirsti taip retai. Šis jaunuolių, fondo „Kinderdörfer in Litauen e.V.“ atstovų ir PATRIA darbuotojų susitikimas buvo malonus.

Prieš Kalėdas įvyko ZOOM susitikimas su valdybos komanda, jaunimu ir PATRIA darbuotojais.