Brangūs draugai ir rėmėjai,

Įspūdingi metai artėja į pabaigą, o Kalėdos jau visai netoli. Esame dėkingi, kad 2023 m. rugsėjį galėjome aplankyti „mūsų“ vaikus ir jaunuolius Lietuvoje, o jūsų finansinės paramos dėka šiemet vėl galėjome padaryti daug gero.

Šiuo naujienlaiškiu norėtume paprašyti jūsų paaukoti kalėdinių dovanų mūsų kasmetinei dovanų akcijai, skirtai 50 vaikų ir jaunuolių Lietuvoje, kurie dalyvauja mūsų programose. Taip pat norėtume jus informuoti apie 2023 m. lapkričio 10 d. Kronberge (Taunuse) įvykusio metinio visuotinio susirinkimo rezultatus.

2023 M. KALĖDINĖ KAMPANIJA

Kalėdinė akcija, skirta mūsų vaikams ir jaunimui Lietuvoje, jau 26 metus yra neatsiejama mūsų veiklos dalis, kuri visada teikia didelį džiaugsmą ir mums, ir gavėjams. Šiais metais nusprendėme pasirinkti šias dovanas:

 • PATRIA programoje ir Marijampolės vaikų kaime dalyvaujantiems paaugliams ir jaunuoliams: jie gali rinktis išmanųjį sportinį laikrodį su fitneso ir sporto funkcijomis arba „Bluetooth“ garsiakalbį, skirtą naudoti su kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu. Abu prietaisai yra naudingi ir atitinka mūsų biudžetą.
 • Vaikams iš Sonatos namų: iš jų gavome individualų pageidavimų sąrašą su mažais norais, pavyzdžiui, pirštinėmis, futbolo kamuoliu ar plaukų džiovintuvu, kuriuos norėtume išpildyti.
 • Sunkiai dirbantiems slaugytojams: kosmetikos prekių kuponas už jų vertingą darbą.
 • PATRIA grupėms ir šeimoms Vaikų kaime ir „Sonatoje“: finansinė parama kalėdiniams vakarėliams.

Užtikrinsime, kad visos kalėdinės dovanos gavėjus pasiektų laiku per Kalėdas. Išmaniuosius laikrodžius ir garsiakalbius užsakysime Vokietijoje ir kartu su kalėdiniais atvirukais išsiųsime iš Frankfurto į Lietuvą. Mūsų prašymas yra toks:

 • Prašome paremti dovaną savo krikštatėviui arba PATRIA programoje dalyvaujančiam jaunuoliui ir paaukoti 30 eurų.
 • Parašykite kalėdinį atviruką savo globojamam vaikui arba PATRIA programoje dalyvaujančiam jaunu oliui („Brangus PATRIA programos draugas“…), pageidautina su nuotrauka, anglų arba vokiečių kalba. Vaikai ir jaunuoliai visada labai džiaugiasi gavę asmeninius laiškus iš savo rėmėjų iš Vokietijos.
 • Paremkite Kalėdų vakarėlius dviejose šeimose ir PATRIA arba dovanų akciją socialiniams darbuotojams savo pasirinkta bendra auka .

Ingrid Debald perėmė kalėdinės kampanijos koordinavimą. Iki 2023 m. lapkričio 30 d. praneškite mums, ar norėtumėte paremti 2023 m. kalėdinę kampaniją.

Ingrid Debald galima susisiekti el. paštu ingrid.debald@web.de arba tel. 069/74309064.

Asmeninį kalėdinį laišką, skirtą globojamam vaikui ar jaunuoliui, dalyvaujančiam PATRIA programoje, prašome siųsti Ingrid Debald, Lerchesbergring 107, 60598 Frankfurtas prie Maino)ne vėliau kaip iki 2023 m. gruodžio 1 d. , kad galėtume laiku išsiųsti laiškus į Lietuvą paštu.

Mūsų sąskaitos duomenys:

Kinderdörfer in Litauen e.V.

Frankfurter Sparkasse 1822

IBAN DE14 5005 0201 1200 072 152

BIC HELADEF 1822

Mums būtų labai malonu sulaukti plačios paramos mūsų lėšų rinkimo kampanijai, skirtai 2023 m. kalėdinei akcijai.

VISUOTINIS NARIŲ SUSIRINKIMAS

Mūsų metinis visuotinis susirinkimas įvyko 2023 m. lapkričio 10 d. Kronberge/Taunuse. Tai buvo gera proga apžvelgti praėjusius metus ir suplanuoti naujųjų metų veiklą.

Otmaras padėkojo Jūratei už didelį atsidavimą PATRIA stovyklai
Otmaras padėkojo Jūratei už didelį atsidavimą PATRIA stovyklai

2023 m. buvo teigiamai išpildyti:

 • Vykdomosios valdybos komandos mėnesiniuose susitikimuose, skirtuose padidinimui, vyravo pagarbus bendradarbiavimas.
 • Jūratė ir Otmaras palaikė gyvą dialogą su PATRIA komanda ir globėja Sonata.
 • Džiaugiamės, kad Gabijos ilgas dantų gydymas buvo baigtas, o mūsų globotiniai sėkmingai mokėsi mokykloje ir stažavosi.
 • Otmaro, Ingridos ir Jūratės kelionė į Lietuvą 2023 m. rugsėjį vėl buvo labai svarbi dėl tiesioginio kontakto su jaunais žmonėmis ir globėjais ir suteikė mums vertingų įžvalgų bei impulsų mūsų darbui.
 • Šių metų PATRIA jaunimo stovykla, skirta „prisirišimo“ temai, buvo ypač naudinga sprendžiant vaikystėje patirtas traumas.
 • Simonos vadovaujama komanda, pasitelkusi vaisingas komandines pastangas, sukūrėme naują mūsų asociacijos reklaminę skrajutę.
 • Gavome dosnių aukų iš savo ištikimų rėmėjų ir iš privataus vasaros vakarėlio.
 • 2023 m. mūsų finansai buvo subalansuoti. Padėkojome Christine už kompetentingą asociacijos finansų vadybininkės darbą.

2024 m. norime tęsti veiklą kaip ir anksčiau. Dalyvavę nariai teigiamai įvertino Vykdomosios valdybos komandos darbą, todėl mūsų komanda ir toliau dirbs dabartinės sudėties. Jau nustatyta kelionės į Lietuvą data: ji vyks 2024 m. rugsėjo 4-7 d. Mums būtų malonu sulaukti keliautojų iš mūsų rėmėjų ir palaikytojų tarpo.

Dėkojame jums už pasitikėjimą mūsų darbu ir linkime gražaus prieškalėdinio laikotarpio.

Su šiltais linkėjimais

Jūsų komanda iš „Kinder- und Jugendförderung in Litauen e.V.“ (Vaikų ir jaunimo vystymasis Lietuvoje)

Otmar Debald, Jurate Bogacz, Ingrid Debald, Christine Scheidt, Verena Nacke, Simone Graubner-Müller, Susanne Welsch-Lehmann ir Frank Welsch-Lehmann