Brangūs draugai ir rėmėjai,

Šiandien kreipiamės į jus su teigiama žinia iš mūsų projekto Lietuvoje: po ilgų ir intensyvių derybų Otmarui Debald ir Jūratei Bogacz pavyko įtikinti kunigą Donatą atlaisvinti du laisvus Vaikų kaimo namus Kaune, kad juose galėtų įsikurti PATRIA organizacijos „Jaunimo susitikimų namai „! Tuo labai džiaugiamės.

Šiuo naujienlaiškiu nuoširdžiai prašome jūsų paaukoti kalėdinę auką dviejų Kauno namų remontui ir įrengimui bei kasmetinei dovanų akcijai, skirtai 85 vaikams ir jaunuoliams Lietuvoje.

Toliau rasite informaciją apie naujus „PATRIA jaunimo namus“ ir 2020 m. Kalėdų kampaniją:

PATRIA JAUNIMO NAMAI KAUNE

Mūsų vizija išsipildė: du Vaikų kaimo namai Kaune dabar yra pertvarkyti į „PATRIA jaunimo namus“. Nuo 2020 m. spalio mėn. – oficialu: Katalikų bažnyčios atstovas kunigas Donatas pagaliau sutiko, kad organizacija PATRIA, lydinti socialiai remtiną Kauno ir aplinkinių rajonų jaunimą kelyje į nepriklausomybę, galėtų perimti du Kauno namus kaip „Jaunimo susitikimų namus“. Tai suteikia šiems jaunuoliams nuolatinę, gerai pažįstamą vietą, kurioje jie gali susitikti į seminarus ir praktinius užsiėmimus, ypač savaitgaliais, ir kurioje jie gali pernakvoti. Iki šiol PATRIA šiems tikslams visada turėjo nuomotis patalpas.

Kauno namų perdavimas PATRIA organizacijai 2020 11 06

Abu namai Kaune turi turiningą istoriją: jie buvo nupirkti ir išplėsti 2009 m., gavus didelę finansinę paramą iš mūsų asociacijos „Kinderdörfer in Litauen e.V.“ (Vaikų kaimai Lietuvoje), po to, kai senąjį vaikų kaimo namą Kauno centre, kuris buvo nuomojamas iš vienuolyno, teko uždaryti dėl didelių statybos defektų. 16 našlaičių rado mylinčius namus dviejuose šeimyniniuose nameliuose naujame Kauno plėtros rajone, kol naujasis socialinės apsaugos įstatymas nustatė, kad Lietuvoje nebeturi būti vaikų namų, o vaikai turi būti apgyvendinami globėjų šeimose arba mažesniuose globos skyriuose. Dėl tam tikrų nesutarimų, iš pradžių tarp valstybės ir Katalikų bažnyčios, vėliau tarp Bažnyčios ir mūsų asociacijos dėl panaudojimo galimybių, Kauno namai nuo 2018 m. stovi tušti, o tai mus labai nuliūdino.

Namų renovacijai ir įrengimui mums reikia 12 000 eurų ir nuoširdžiai prašome jūsų paramos. Abiejų namų išorės būklė yra gera, tačiau viduje juos reikia renovuoti, dažyti ir remontuoti. Kadangi abu namai ištuštėjo, mums reikia naujų baldų, įskaitant 8 dviaukštes dviaukštes dviaukštes lovas 16 jaunuolių, spintas, stalus ir sėdimąsias vietas. Taip pat garaže turi būti įrengtas darbo kambarys. Mūsų pagrindinis rėmėjas „Cosnova GmbH“ sutiko paaukoti 4000 eurų namams įrengti. Dėkojame už šį dosnų pradinį įnašą! Kad padengtume visas į biudžetą įtrauktas išlaidas, mums reikia dar 8 000 eurų ir nuoširdžiai prašome jūsų paaukoti. Namai bus iškilmingai atidaryti kaip „PATRIOS JAUNIMO NAMAI“ Naujųjų 2021 metų pradžioje.

2020 M. KALĖDINĖ KAMPANIJA

Kasmetinė kalėdinė akcija, skirta mūsų vaikams ir jaunimui Lietuvoje, jau 23 metus yra neatsiejama mūsų veiklos dalis ir visada suteikia daug džiaugsmo mums ir gavėjams. Šiais metais dovanoms pasirinkome jaukias vilnones antklodes, kurios suteiks šilumos ir jaukumo šaltą lietuvišką žiemą. Iš viso norime išdalyti 85 spalvingas, jaukias vilnones antklodes (25 iš jų – Marijampolės vaikų kaimelio vaikams ir 60 – PATRIA programoje dalyvaujantiems jaunuoliams), taip pat surengti gražius kalėdinius vakarėlius ir tikimės jūsų paramos.

Laimingi veidai Marijampolės vaikų kaime per 2019 m. Kalėdas

Organizacija PATRIA nupirks pliušines antklodes Lietuvoje. Kalėdinius atvirukus į Lietuvą siunčiame iš Frankfurto. Mūsų prašymas yra toks:

  • Priimkite pliušinę antklodę kaip dovaną savo globojamam vaikui arba PATRIA programoje dalyvaujančiam jaunuoliui ir paaukokite už ją 30 eurų. Šią sumą PATRIA panaudos antklodėms pirkti.
  • Parašykite kalėdinį atviruką savo globojamam vaikui arba PATRIA programoje dalyvaujančiam jaunuoliui ( „Brangus PATRIA programos draugas“…), pageidautina su nuotrauka, anglų arba vokiečių kalba. Vaikai ir jaunuoliai visada labai džiaugiasi gavę asmeninius laiškus iš savo rėmėjų ar rėmėjų iš Vokietijos.
  • Paremkite Kalėdų šventes kiekvienoje „Vaikų kaimelio“ šeimoje ir PATRIOJE savo pasirinkta bendra pinigine auka. Taip pat norėtume įteikti mažą kalėdinę dovanėlę Maijampolės vaikų kaimelio komandai ir PATRIA socialiniams darbuotojams už jų vertingą darbą.

Ingrid Debald perėmė kalėdinės kampanijos koordinavimą. Prašome iki 2020 m. lapkričio 29 d. pranešti mums, ar norėtumėte paaukoti pinigų Kauno namų renovacijai ir įrengimui, kalėdinei dovanai įsigyti ar Kalėdų šventėms.

Ingrid Debald galima susisiekti el. paštu ingrid.debald@web.de arba tel. 069/74309064.

Asmeninį kalėdinį laišką, skirtą globojamam vaikui ar jaunuoliui, dalyvaujančiam PATRIA programoje, ne vėliau kaip iki 2020 m. gruodžio 8 d. siųskite adresu Ingrid Debald, Lerchesbergring 107, 60598 Frankfurtas prie Maino (Dėmesio: naujas adresas! ), kad galėtume laiku išsiųsti laiškus į Lietuvą paštu.

Mūsų sąskaitos duomenys:

Lietuvos vaikų kaimai e.V.

Frankfurter Sparkasse 1822

IBAN DE 14 5005 0201 1200 072 152

BIC HELADEF 1822

Būtume labai laimingi, jei gautume plačią paramą mūsų lėšų rinkimo kampanijai PATRIA jaunimo namams ir 2020 m. kalėdinei kampanijai.

Linkime jums gražaus prieškalėdinio laikotarpio ir esame su

šilti linkėjimai

Jūsų komanda iš „Kinderdörfer in Litauen e.V.“ (Vaikų kaimai Lietuvoje)

Otmar Debald, Jurate Bogacz, Ingrid Debald, Christine Scheid, Verena Nacke ir Susanne Welsch-Lehmann