Brangūs draugai ir rėmėjai,

koronos krizė smarkiai paveikė ir Lietuvą. Nepaisant to, per šį sunkų laikotarpį įvyko nemažai teigiamų pokyčių, apie kuriuos norėtume pranešti čia: vyksta dviejų Vaikų kaimo namų Kaune pertvarkymas į „PATRIA susitikimų namus jaunimui“, kai kurie jaunuoliai dalyvavo internetiniame seminare apie „savimotyvaciją“, taip pat vyko remonto darbai Marijampolės vaikų kaime, 2021 m. gegužę organizavome pirmąjį asmeninių mokymų rėmimą ir planuojame kitą kelionę į Lietuvą 2021 m. rugsėjo 2-5 d. Tačiau dabar žengkime žingsnį po žingsnio:

PATRIA-Begegnungshaus: Įrengimo darbai vyksta lėtai, bet stabiliai. Dėl dosnių kalėdinių draugų ir rėmėjų aukų metų pradžioje galėjome pervesti PATRIA organizacijai didesnę pinigų sumą baldų biudžetui. Dėl „Corona“ situacijos vėluojantys darbai pastarosiomis savaitėmis gerokai pasistūmėjo tik viename iš Kauno namų (jis yra geriau prižiūrimas nei antrasis namas): šiuo metu perdažomos sienos, nupirktos ir sumontuotos tvirtos medinės dviaukštės lovos. Taip pat jau yra naujos patalynės, antklodžių ir pagalvių.

PATRIA tikslas – iki 2021 m. vasaros visiškai įrengti pirmąjį namą ir tik tada pradėti kurti antrąjį. PATRIA nekantriai laukia, kada galės naudoti susirinkimų namus savaitgalio seminarams ir praktiniams užsiėmimams su jaunimu!

Tapytojas Atanas veikia Susitikimų namuose Nr. 1 Kaune
Palėpės lovos
Tvirtos dviaukštės lovos jaunimo susitikimų namams 1

Motyvacijos seminaras: Mūsų jaunuoliai iš profesionalaus Lietuvos trenerio daug sužinojo apie „savimotyvaciją“. 2021 m. balandį PATRIA organizavo internetinį seminarą su patyrusiu jaunimo darbuotoju Laimonu Ragausku, kuris taip pat rengia mokymus tarptautiniu mastu. Laimonas paskatino jaunuolius pagalvoti apie kai kuriuos motyvacijos šaltinius ir ugdyti įgūdžius, padedančius siekti užsibrėžtų tikslų. Po mokymų kai kurie jaunuoliai PATRIA konsultantams atsiliepė, kad buvo labai patenkinti šiuo seminaru ir išsinešė naujų idėjų. Dėkojame Laimonui Ragauskui už vertingą savanorišką darbą!

PATRIA programos jaunuoliai (2019 m. nuotrauka)

Marijampolės vaikų kaimas: suteikėme finansinę paramą skubiai reikalingiems remonto darbams. Dėl teisinio reglamentavimo Lietuvoje Marijampolės vaikų kaime, dviejuose vaikų kaimo nameliuose, vis dar gyvena tik 13 vaikų. Vaikų kaimelio vadovybės prašymu finansavome skubiai reikalingus darbus šiuose dviejuose namuose, pavyzdžiui, sanitarinių patalpų remontą ir sugedusių durų keitimą.

Dauguma Marijampolės vaikų dabar yra paaugliai, tačiau balandžio mėnesį Sonatos vaikų globos namai, veikiantys pagal naujas šeimos globos gaires, priėmė penkerių metų berniuką, kuriuo nesirūpino motina. Galėjome iš karto įtraukti jį į savo vaikų rėmimo programą.

Mūsų valdybos narė Jūratė Bogacz palaiko nuolatinius ryšius su PATRIA organizacija, vaikų kaimelio vadovybe ir globėja Sonata, kad informuotų ir keistųsi informacija apie vaikų ir jaunuolių gerovę. Taip dažnai galime padėti greitai ir be biurokratinių kliūčių.

Vaikų diena Marijampolėje (2020 m. vasarą)

Asmeninių mokymų rėmimas: Nuo 2021 m. gegužės mėn. siūlome „asmeninių mokymų rėmimą“, kai Lietuvos jaunuolis ir rėmėjas iš Vokietijos palaiko fiksuotus santykius. Iki šiol siūlėme tik bendrą finansinę paramą mokymo programai. Naujoji valdybos narė Simone Graubner-Müller ypač rūpinosi šio projekto inicijavimu, nes ją pačią sieja labai artimi ir draugiški santykiai su jos ilgamete krikšto dukra Karolina, kuri dabar dalyvauja PATRIA mokymo programoje. Taigi Simone galėjo sudaryti pirmąją „porą“ tarp vokiečių krikštamotės ir lietuvės merginos iš PATRIA rato, kurios abi norėjo užmegzti tiesioginį ryšį. Džiaugiamės šiuo nauju projektu ir netrukus apie jį pranešime daugiau.

Simona G. su savo krikštatėviu Luku
Simona G. su Karolinos broliu Luku

Rėmėjų kelionė į Lietuvą: 2021 m. rugsėjo 2-5 d. siūlome rėmėjų kelionę į Lietuvą.

Jei nebus atnaujintų kelionių apribojimų, kai kurie valdybos komandos nariai 2021 m. rugsėjo mėn. vyks į kelionę į Lietuvą ir būtų malonu, jei juos lydėtų draugai ir rėmėjai. Be apsilankymų PATRIA projekte Kaune ir vaikų kaime Marijampolėje, taip pat bus skirta laiko ekskursijoms po Vilnių ir Kauną. Jei norite prisijungti prie mūsų kelionės, susisiekite su Ingrid ir Otmaru Debald (el. pašto adresas: ingrid.debald@web.de).

Trakai: vaizdinga pilis su grioviais
Apsilankymas vaizdingoje Trakų pilyje su grioviais – svarbiausias rėmimo kelionės akcentas

Mieli draugai ir rėmėjai, be Jūsų finansinės ir moralinės paramos mes negalėtume taip aktyviai ir efektyviai vykdyti projektų, skirtų Lietuvos vaikams ir jaunimui. Už tai dėkojame iš visos širdies!

Su draugiškais linkėjimais

Jūsų, Ingrid ir Otmar Debald

Vykdomosios valdybos komandos vardu

iš „Children’s Villages in Lithuania e.V.“